Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce close

Wsparcie charytatywne

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom

Zapytaj o cenę dla Salonów Skontaktuj się z nami i uzyskaj specjalne ceny dla Salonów: (+48) 882 009 001

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom

ul. Sikorskiego 40, 07 – 200 Wyszków

telefon: +48 29  74 29665

 

Szanowni Państwo!

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom wspomaga rodziny niepełne, rozbite, biedne i patologiczne. Szczególną troską otaczając dzieci i młodzież z tych środowisk.

W ciągu całego roku w ramach Stowarzyszenia działa świetlica socjoterapeutyczna, w której dzieci i młodzież są dożywiane, otrzymują pomoc w nauce, mile spędzają czas, mają możliwość rozwijania zainteresowań (np. muzycznych). W wakacje i ferie zimowe organizowany jest dla nich aktywny wypoczynek w kontakcie z przyrodą, połączony z konkretną formacją duchową. Wyjazdy te pozwalają tym młodym ludziom otwierać serca na wartości i sprawy najcenniejsze: Boga, Ojczyznę, dobro, zdrowie i życie, rodzinę, przyrodę itp. Zimą odbywają się obozy rekolekcyjno – narciarskie w Tatrach, podczas których młodzież przeżywa radość Bożego Narodzenia we wspólnocie miłości. Latem zaś spływy kajakowe (szlakiem Czarnej Hańczy, Krutyni, Rospudy, Biebrzy, Narwi), kolonie z Bogiem w górach, obozy sportowe (rowerowy, żeglarski).

Jak co roku w wakacje Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom pragnie zorganizować spływ kajakowy a w ferie zimowe wyjazd na narty, gdzie nasi podopieczni zgłębiając tajemnicę miłości, podejmą próbę namalowania na szkle odbicia Chrystusa z Chusty znajdującej się w Menoppello, która dla chrześcijan jest relikwią czczoną w kościele Sanctuaroi di Volto Santo w obustronnie oszklonej monstrancji.

Latem 1506 roku przybył tam tajemniczy pielgrzym, przynosząc w darze cienki jak pajęczyna welon, na którym widniało Oblicze Pana. Przypuszcza się, że całun z Menoppello jest oryginałem tzw., Chusty św. Weroniki z Bazyliki św. Piotra w Rzymie. Chrystus pozostawił nam swoje Święte Oblicze, promieniujące Jego oddaniem człowiekowi, ofiarną miłością aż po wyrzeczenie, ból, cierpienie i śmierć.

Chrystus i w dzisiejszych czasach pragnie namalować swój wizerunek w sercach kochających Go ludzi, którzy dostrzegają Boga w innych i - tak jak On - otwierają się na ich potrzeby. Chrystus pragnie odbić się w tych, którzy pozwalają młodzieży przybliżać się do Jego Oblicza poprzez wspieranie różnych inicjatyw na rzecz młodego człowieka, szczególnie tego chorego, zagubionego, zapomnianego, samotnego.

Dlatego zwracamy się do życzliwych nam osób o wsparcie naszych działań. Prosimy o pomoc (w formie dostarczenia produktów spożywczych, bądź uiszczenia opłaty za transport) która umożliwi tej młodzieży wakacyjny odpoczynek i zrealizowanie marzeń. Pragniemy również zaprosić Państwa Przedstawiciela, aby spotykając się z nami opowiedział o Państwa pracy. Za zrozumienie naszej prośby oraz potrzeb tych młodych ludzi już teraz dziękujemy.

 

Z wyrazami wielkiego szacunku i chrześcijańskim pozdrowieniem.

Opinie klientów:Napisz swoją opinię!

Na razie nie dodano żadnej recenzji.