Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce close

Blog globalker.pl

Keratyna do włosów, keratynowa odbudowa i wygładzenie włosów.

Czym jest Keratyna?

Keratynę można określić jako "rodzinę" białek strukturalnych, które są najbardziej widoczne przy tworzeniu wewnętrznych warstw skóry, zwłaszcza u ludzi, ale także u innych ssaków, gadów, ptaków i płazów. Podobnie, keratyna stanowi główny składnik struktury włosów i paznokci, zwłaszcza u ludzi.

Keratyna w ciele ludzkim pełni podwójną funkcję: ochronną i regeneracyjną. Keratyna tworzy "kręgosłup" do wzmocnienia włosów i skóry, ale również pomaga w przywróceniu zniszczonych i naprawi uszkodzonych komórek.

Pęcherzyki które tworzą się na dłoniach, stopach lub gdziekolwiek na ciele, to keratynowe komórki które gromadzą się w miejscu narażonym na większy nacisk. Dotyczy to na przykład muzyków grających na instrumentach strunowych lub tych, którzy pracują wyładnie określonymi częściami ciała, w których może dojść do powstania nacisku.

Ludzkie włosy składają się w 95% z keratyny co oznacza, że aby produkty były choć w niewielkim stopniu skuteczne muszą zawierać dużą ilość keratyny. Mając to na uwadze, wszystkie zabiegi regenerujące włosy muszą zawierać keratynę w dużych, skoncentrowanych dawkach. Jednym z takich zabiegów jest keratynowa odbudowa włosów.

Czym więc jest keratynowa odbudowa włosów?

Keratynowa odbudowa włosów (znana również jako keratynowe prostowanie, keratyna brazylijska, brazylijskie prosotowanie włosów) jest metodą tymczasowego prostowania włosów poprzez uzupełnienie płynnej keratyny przy zastosowaniu roztworu zabezpieczającego do włosów przy użyciu prostownicy. Wiele krajów zakazało stosowania tego zabiegu, między innymi Kanada i kraje UE, ponieważ w zabiegach były stosowane duże ilości zakazanych substancji chemicznych.

Efekty zabiegu utrzymują się około 3-5 miesięcy. Zabieg ma na celu wyeliminowanie puszenia włosów ale może być również stosowany dla zmniejszenia skrętu lub wyprostowania kręconych włosów. Efekty zabiegu w znacznym stopniu zależą od naturalnej struktury włosów ale także od tego czy zabieg został wykonany dokładnie i prawidłowo. Podobnie, po zabiegu istnieją przez pewien czas ograniczenia w normalnych czynnościach które mogą mieć wpływ na włosy. Po zabiegu zaleca się aby nie związywać, spinać włosów, zakładać za ucho, nie używać spinek, wsuwek lub innych klientów gdyż może to wpłynąć na odkształcenie się włosów.

Keratyna i włosy

Jako środek naprawczy keratyna jest produktem stosowanym do włosów zniszczonych lub kruchych. Kretyna naprawia uszkodzone włókna i mieszki włosów, wzmacnia je i dodatkowo zabezpiecza przed szkodliwym wpływem środowiska.

Po zabiegu keratynowym konieczne jest stosowanie produktów do pielęgnacji zawierających keratynę gdyż zwiększają one wytrzymałość i odporność włosów, wydłużając efektu zabiegu. Konsekwentne używanie kosmetyków na bazie keratyny wzmacnia poziom białka we włosach, wzmacniając je i wygładzając.

Global Keratin GK Hair

Kluczem do rozwoju doskonałych produktów w branży kosmetycznej jest zrozumienie potrzeb salonów, stylistów i użytkowników produktów do pielęgnacji włosów. Van Tibolli, założyciel firmy Van Tibolli, urodzony w Brazylii, zbudował dwie marki - GKHair i Tibolli - podróżował po świecie, rozmawiając z właścicielami salonów, stylistami, klientami i dystrybutorami produktów kosmetycznych, postanowił założyć własny salon w południowej Florydzie.

W 2007 powstała marka GKHair, która ma innowacyjne podejście do zabiegów keratynowych, oparte na opatentowanym składniku Juvexin®. Juvexin® jest składnikiem pochodzącym z owczej wełny owiec z Nowej Zelandii.

Szczególny nacisk jest na przywrócenie i dostarczenie składników przeciwstarzeniowych dla każdego rodzaju włosów.

Od zabiegów w Salonie, po domową pielęgnację, a nawet koloryzację na bazie keratyny.

Przy użyciu naturalnych składników pozyskanych z materiałów pochodzących z USA (poza owczą wełną) formuła kosmetyków GKhair poprawia ogólną integralność włosów. Dzięki produktom GKhair (Global Keratin) stale i stopniowo poprawia się kondycja włosów.

Poza produktami do zabiegów keratynowych dostępna jest szeroka gama produktów do pielęgnacji GKhair które pozwalają na codzienną pielęgnację dla utrzymania zdrowych i lśniących włosów. Wszystkie szampony, odżywki, maski, spraye, farby i pozostałe kosmetyki GKhair zawierają Juvexin® który zabezpiecza włosy podczas codziennej pielęgnacji i stylizacji.

Pytania i odpowiedzi

- Co robić w ciągu 2 dni po zabiegu

keratyna Curly - Noś rozpuszczone włosy W przypadku zmoczenia włosów wysusz je i wygładź prostownicą ustawioną na średnią lub wysoką temperaturę Spraw aby Twoje włosy były przedmiotem zazdrości wśród znajomych

- Czego nie robić w ciągu 2 dni po zabiegu

keratyna Curly - NIE myj włosów Unikaj czynności które mogą powodować nadmierne pocenie Nie używaj produktów do stylizacji

- Czy można wykonać koloryzację przed zabiegiem keratynowym?

Zaleca się zachowanie dwóch tygodni odstępu pomiędzy koloryzacją z zabiegiem keratynowym, W przypadku wykonywania zabiegu keratynowego po koloryzacji należy przed zabiegiem umyć włosy klienta szamponem GKHair (Global Keratin) balansującym lub nawilżającym.

- Czy keratynowe prostowanie jest trwałe?

Nie, Keratynowe prostowanie GKhair (Global Keratin) będzie stopniowo się zmywało z włosów. Zabieg utrzymuje się na włosach do 5 miesięcy w zależności od typu włosów, pielęgnacji po zabiegu.

- Czy można kąpać się w morzu/ basenie po zabiegu keratynowym?

keratyna Curly - NIE wolno moczyć włosów w ciągu pierwszych 2 dni po zabiegu, po tym czasie można pływać. Jednakże zaleca się użycie odżywki bez spłukiwania GKhair (Global Keratin) przed wejściem do morza/basenu aby dodatkowo ochronić włosy. Po wyjściu z wody należy dokładnie spłukać włosy przed użyciem szamponu.

- Jakiego używać szamponu po zabiegu keratynowym?

Należy używać szamponów i odzywek GKhair (Global Keratin) Balansujących lub Nawilżających nie zawierających chlorku sodu, SLS&SLES.

- Czy można używać produktów do stylizacji w ciągu pierwszych dwóch dni?

keratyna Curly - Produkty do stylizacji mogą być używane po pierwszym umyciu włosów szamponem.

- Czy zabieg keratynowy może być wykonany u kobiet w ciąży lub karmiących?

Nie jest znany szkodliwy wpływ zabiegu keratynowego GKHair (Global Keratin) u kobiet w ciąży lub karmiących, jednakże każdy zabieg regeneracyjny powinien być uprzednio skonsultowany z lekarzem.

- Czy zabieg keratynowy GKhair (Global Keratin) jest odpowiedni do włosów afroamerykańskich?

Tak, jest idealny do włosów afroamerykańskich.

- Czy są jakieś ograniczenia dotyczące ciąży lub zdrowia?

Twoje zdrowie jest najważniejsze w każdej kwestii. Ponieważ nie znamy historii Twojego zdrowia zawsze zalecamy konsultację z lekarzem przed wykonaniem zabiegu.

- Czy można wykonać zabieg keratynowy na przedłużane włosy?

Tak, należy jednak się upewnić się że dopinane włosy są to ludzkie włosy. Należy wówczas rozpocząć aplikację keratyny w odległości 1,5 cm od miejsca doczepienia włosów aby uniknąć usunięcia go.

Autor: GLOBALKER® Polska
Fot: GLOBALKER® Polska

Spodobał Ci się tekt poleć go znajomym:

Polecamy produkty